Tenhle blog už je nějakej pátek neaktivní. Ale mám novej. Jestli se vám teda líbí, jak psalo moje mladší já, neváhejte pokračovat sem.

Welcome sweetie~

Nudíte se hodně?

Rin + len dance by chuuCamiiPojďte mě zaspamovat! :3Rin + len dance by chuuCamii

Akicon 2015

1. listopadu 2015 v 18:15 | Renyu |  Diary
Tak tedy, je po Akiconu a aby mělo chození na cony nějaký smysl, chtělo by si ho pamatovat.
A jak si líp něco zapamatovat, myslím vážně dobře zapamatovat - než si to připomínat.
Nejlíp si to připomenout hned po tom, co jsme to zažili, protože to toho má člověk v hlavě prostě nejvíc.
Aneb hodinu poté, co jsem se vrátila domů jdu psát rádoby report.
Upozorňuji, že článek obsahuje hromady mých plků a nic zajímavého, takže až zjistíte, že jste četli jen hromady plků a nic co by vás zajímalo, tak byste neměli být překvapení.
A pak upozorňuji, že mi nějak nejde se mi nechce otáčet fotky, pardon.
V pátek jsem na Akiconu nebyla. Zaprvé bych tam stejně nemohla zůstat do večera, takže by to pro mě znamenalo jen pár hodin, na což je 250 prostě dost a zadruhé jsem stejně byla celý den pryč, takže bych tam ani jít nemohla. Stejně jsem ale potkala asi šest cosplayerů, hehe.
Večer jsem se snažila jít spát brzy, ale nějak zvlášť mi to nevyšlo, a už vůbec mi nevyšlo spaní jako takové, takže jsem naspala tak čtyři hodiny, a řekla bych, že i tak si děsně moc přidávám. (čtěte cca dvě a půl)
Před pátou jsem totiž už vstávala, abych stihla bus v pět padesát a předtím se jakžtakž připravit. Brala jsem si no..teoreticky by se to dalo nazvat "civilní verze Gumi" ale, řekněme že ty uvozovky tam jsou správně. To proto, že mi bylo jasné jak nadšeně bych se patlala s čárama na Matryoshku, takhle po ránu :'D
No pak jsem nějak jela. Vzhledem k tomu, jak moc bylo brzy jsem nepotkala nikoho kdo by taky jel na akicon, divnolidí byl sice bus narvaný, ale ti byli divní zase v jiném ohledu.
Když jsem přijela na Chodov, zjistila jsem, že historie se opakuje. Stejně, naprosto stejně jako vloni se mi povedlo se ztratit. Vlastně to tedy vůbec stejné nebylo. Protože vloni se mnou šlo dalších sedm lidí, zatímco tentokrát jsem šla hezky sama jako retard s orientačním nesmyslem, takže jsem běhala furt dokolečka po Chodově, DOKONCE jsem chvíli stála přímo před KC Zahradou, ale z nějakého důvodu ji mám zafixovanou že je buď bílá nebo světle růžová, vážně, nepřebarvili ji? Jinak totiž nemám tušení, jak by mě to napadlo.
A samozřejmě, neměla jsem brýle, takže jsem si nepřečetla nápis, takže jsem si řekla "sakra já se ztratila" a šla pryč :'DDD
Kdyby takhle někdo pobíhal v nějakém filmu, asi bych se mu děsně smála, hehe.
Naštěstí jsem kolem sedmé narazila na jednoho kluka s taškou co měla anime motiv, a ten mě tam zavedl. Prý v tu dobu lidi začínali hromadně vstávat, protože někdo nařídil budíka a ten se rozeřval po celé té ubytovně kde přespávali, a všichni ho chtěli zabít, ale já se přiznám, že jsem za toho člověka popravdě řečeno docela vděčná :D
Samozřejmě jsem vděčná hlavně tomu klukovi s taškou, takže jestli se někdo v tom popisu vidíte, tak vám hrozně moc děkuju!
Když jsem dorazila, šla jsem na zvukovou zkoušku kvůli AJDORU, popravdě jsem byla do té chvíle ještě docela v klidu, stačilo mi ale jen vyjít na jeviště a úplně jsem ztuhla trémou a to tam v tu chvíli nikdo nebyl.
Po zkoušce jsem vyjela naproti kamarádce, cestou potkala pár lidí a vysvětlila jim kudy ke KC Zahradě (tu cestu snad už nikdy nezapomenu) a bála se že mě budou chtít zabít protože jsem to určitě popsala blbě. Naštěstí, když jsem znovu šla zpátky, tentokrát už s kamarádkou, potkaly jsme je a netvářili se naštvaně, ale spíš vděčně, protože si stihli koupit vstupenky.
S kamarádkou jsme šly na první přednášku - Pixar - příběh, který se nevyprávěl od Arashi. Malý sál byl docela narvaný, stály jsme a za námi stáli lidi až ke dveřím. Není se čemu divit, Pixar je samo o sobě téma, co neurazí, řekla bych že každý něco viděl, něco zná. Navíc byla vtipná a skvěle přednášená. Slyšela jsem sice někoho, že si stěžoval, že toho bylo málo, já se ale třeba dozvěděla hodně a spousta věcí mě překvapila, a myslím si že jsem nebyla jediná, přestože Pixar nastudovaný nějak zvlášť nemám.
Dál jsme šly do velkého sálu napřednášku o Jasukuni od Zízy. Tam jsem se toho dozvěděla ještě víc, už jen proto že - přiznám se - šla jsem tam a neměla jsem tušení o co jde a ani jsem tu anotaci nečetla. Přednáška byla zajímavá, na zajímavé téma a rozhodně jsem se z ní hodně dozvěděla, jen mi připadalo, že jde hodně cítit určitá nervozita, občasné zakoktání nebo delší odmlčení si, což bohužel celkový dojem z přednášky docela ničí. Já ale i tak obdivuji každého kdo vůbec dokáže přednášet, protože bych asi bez koktání nedala jedinou větu, zvlášť už vůbec ne o takovém tématu.
Ok, tak teď tedy rovnou shrnu celé AJDORU. Rovnou říkám že jsem to děsně vyfailila, pokazila, zmrvila, heh asi nemá cenu se vymlouvat na trému (tu má stejně každý), lehké škrábání v krku (dneska je to horší a jestli se to vyvine tak zítra nemluvím), mikrofon (do toho jsem nikdy nezpívala...ok vlastně jednou jo, na dovolený v Turecku když mi bylo osm...sakra, tak si škrtám další "výmluvu"), lidi (před lidma jsem dlouho nezpívala) no a já nevím na co se ještě tak dá vymlouvat. Prostě jsem to pokazila, vím to, hlavně první písničku, tu jsem si doma připravovala a těšila se jak budu moct na jevišti k té veselé melodii nějak blbnout, heh, nakonec jsem byla tak ztuhlá že jsem se nepohla, u refrénu mi přeskočil hlas, no prostě jsem to zkazila a bylo mi to líto. Lie jsem zazpívala o něco líp a pak obdržela úžasný potlesk, vážně, lidi děkuju, v tu chvíli jsem měla strašně velkou radost, takový potlesk přece pak nemůže znamenat až tak velký fail.
Každopádně, i kdybych Lie dala ještě stokrát líp, nesahala bych ani po paty ostatním. Lusi zpívala báječně, ostatně, co soudím podle záznamů, jako vždycky. Sýr mě hrozně rozesmál, a ještě před soutěží tam všechny uklidňoval a rozesmíval, za to mu musím hrozně poděkovat, strašně mi zvedl náladu. Kitsune měla sice hroznou trému a příšerně se klepala, ale vážně neměla proč, protože při celém jejím výstupu jsem tam seděla s husinou a nějak "wow" - nic jiného bych asi ani neřekla, a popravdě, výhru jsem nejvíc přála jí.
Dál musím zmínit porotu, která se podobně jako Sýr snažila vytvořit co nejpohodovější atmosféru, že mám boky jako skříň si budu zpívat ještě strášně dlouho a hrozně jim za to chci poděkovat.
Na otázku jestli se budu účastnit i příští rok odpovídám ano, protože nejsem spokojená se svým letošním výstupem a chci si to napravit. Pokud mě teda rovnou nevyhodí, abych nekazila kvalitu soutěže, jako letos, kde by beze mě byli fakt jen lidi u kterých se vám písnička líbí pomalu víc jak originál.
Potom jsem měla tak hodinu a půl, kdy jsem jen procházela po Akiconu, fotila lidi, fotila se s lidma, kecala s kdekým, nechávala si kupovat jídlo a pak se složitě dobírala k tomu jak vrátit (lol, omlouvám se za svoje matematický schopnosti), objímala free hugs, fangirlovala nad kdekým a kdečím a pak pár lidí mi dokonce pochválilo moje krákorání, což i kdyby řekli jen tak protože je nenapadlo nic jiného, tak jim hrozně moc děkuju a hroznou radost mi udělali.
Kaneki byl super, měl by se ale fakt hodně hlídat :'D
Takové to když potkáte lidi od vás ze školy :'D
Ayaku je tak strašně roztomilá! *-*
Ale fakt ty fotky hrozně blbnou .-. (nebo jsem prostě takový noob a lenoch v jednom) každopádně mám chuť se znovu kouknout na Durarara :3
Levi :3
Potom jsem si koupila nudle a asi hodinu jsme s kamarádkou jen tak seděly venku, jedly,povídaly si a stalkovaly sledovaly kolemjdoucí a kolemběžící cosplayery.
Pak jsme se vydaly na poslední sobotní přednášku na kterou jsme šly - Lego Kontra Japonsko od Abbeho a Neoworma. Sice jsem nikdy nebyla nějak obrovský fanoušek lega, přednáška byla podaná ale tak dobře, že mě to vážně bavilo, přednášející byli vtipní.
Pak už jsme musely jet, bohužel. Je mi docela líto, že jsem nebyla na vyhlášení. A pak samozřejmě spousta přednášek zněla zajímavě, třeba Stalking pro začátečníky :'D
Ale i tak jsem domů přijela hrozně unavená a šla spát kolem devíti, tentokrát jsem spala jak zabitá.
Ráno mě vzbudil budík, pak zvonil druhý a třetí a mě se furt nechtělo vstávat, popravdě se mi nikam nechtělo. Stejně jsem na sebe ale napatlala makeup, nasadila si na hlavu paruku a zjistila že všechen rádoby styling nedrží, bohužel, budu to muset zkusit nějak obnovit, i když ono to nikdy nebylo nic moc >.>
Na půlce cesty mi došla zpráva od kamarádky, že jí je blbě. Hurá. Tak ve mě vítězil pocit, že jsem unavená, táhnu se s hnusným cosplayem, nejlíp bych udělala kdybych zůstala doma, nikam se mi nechtělo, ale zase jsem nějak nechtěla vstávat a jezdit zpátky, navíc jsem slíbila zase jiné kamarádce a kamarádovi že jim něco přivezu, tak jsem se prostě znovu vydala ke KC Zahradě (po cestě mě ještě nějaká starší paní seřvala, že Halloween v Česku je největší ohavnost světa). Při vstupu mi byla zabavena staffka, což.. no moc nechápu jak by někomu mohla ublížit věc která je ráda že drží při sobě, na druhou stranu se musí nechat že bez ní se člověku pohybuje mnohem líp, takže to přecejen mělo nějaká pozitiva.
Chvíli jsem se tam nějak motala sem a zpátky a sem a zpátky, měla jsem vážně děsnou náladu, ptala jsem se sama sebe jaký má tohle smysl, co tam vlastně dělám a proč se nevykašlu rovnou na všechno. To mi vydrželo tak půl hodiny. V deset jsem si řekla, že bych mohla zajít na nějakou přednášku ať zabiju čas do dvou, chtěla jsem jít na Novinky v anime II a Genderovou iluzi, jenže od těch přednášek mě ještěhodina dělila tak jsem šla oxidovat do velkého sálu na promítání Pozor, princezna! Popravdě to na mě bylo, nevím jestli jen v tu chvíli nebo celkově, moc trhlý, takže jsem po jednom díle odešla. Nějak jsem se tam motala, pozdravila a objala se s pár lidma, což, i taková prkotina - mi hrozně zvedla náladu a napadlo mě že bych se mohla kouknout ještě na burzu. Do té ale zbývalo nějakých deset minut, tak jsem se nějak zamotala mezi lidi a začala s nimi kecat :D
Což mi, ať to bude znít jakkoliv hloupě zvedlo hrozně náladu, prokecali jsme tam zbytek akiconu o naprostých úchylných kravinách, nakonec jsem na přednášky kam jsem chtěla jít ani nešla, takže za celý con jsem byla na třech přednáškách :D Vážně, asi to ani jeden z nichnečte, ale děkuju jim hrozně moc :'3 Ještě jsem prošla obchody a koupila si pár plakátů a dárky pro kamarády. V tu chvíli tam nějak byl výprodej poškozených plakátů za deset korun což se mi skvěle hodilo :'D
Pak bylo tedy ono zakončení, Grek byl super, a už se těším na příští rok, wtf.
Po zakončení jsme ještě chvíli jen tak chodili po Zahradě a nějak si říkali "užje konec" a pak jsem musela jít protože autobusy v neděli ._.

Tak a nějaké to shrnutí. Co se týče přednášek, byla jsem na třech, takže asi nemám co kecat. Všechny tři byly fajn, každá měla něco do sebe, ale to jsem tu už rozpisovala. Co se týče organizace, nemám absolutně co vytknout, organizátory obdivuji, zrovna já musela být někdo kdo asi lezl pěkně na nervy (přišla jsem v sedm ráno, chtěla koupit lístek, chtěla jít na zkoušku a šla jsem předním vchodem, další den přitáhla tu staffku a tak dál a tak dál), omlouvám se za všechno. Šatna fungovala taky skvěle, tam se mi pro změnu v sobotu podařilo ztratit lístek (y)
No, jediný co bych tak vytknout mohla je to, že některý zabavený věci by vážně neměly jak ublížit, uznávám sice, že v tom prostoru by to nemuselo dělat dobrotu, kdyby bylo víc lidí kolem, ale to mi připadá, že spíš se zničí ten předmět ve většině případů, a třeba některé kostýmy zaberou více místa samy o sobě. Jako já snad ani nemám nějak právo si na to stěžovat, moje staffka je velká a dost vysockovaná, ale zabavovat kytary, pánvičku, nebo pistole z papíru je moc. Ale to je asi tak všechno, nevíc to už někdo zmínil na zakončení.
Pak už vážně nevím co napsat.
Akicon jsem si celkově užila, i když to chvíli vážně vypadalo, že si ho neužiju vůbec.
A co vy, byli jste na Akiconu 2015, a popřípadě, jaké máte dojmy? ^^a ještě jedna věc, co jsem ze zakončení pochytila, v žádném reportu nesmí chybět zmínka na akicon jaro, protože neexistuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aurielle Aurielle | E-mail | Web | 4. listopadu 2015 v 1:12 | Reagovat

Pěknej report, civilní Gumi ti sedne :)) Sice jsem tě potkal jen na zkoušce Ajdoru, ale zrovna úplně vyděšeně jsi mi nepřipadla… a protože je soutěžících vždycky málo, tak se nezapomeň zúčastnit příště zas! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama