Tenhle blog už je nějakej pátek neaktivní. Ale mám novej. Jestli se vám teda líbí, jak psalo moje mladší já, neváhejte pokračovat sem.

Welcome sweetie~

Nudíte se hodně?

Rin + len dance by chuuCamiiPojďte mě zaspamovat! :3Rin + len dance by chuuCamii

Jak se nenudit ve škole aneb Renyu zase blbne

9. října 2015 v 18:06 | Renyu |  Téma týdne
Kvůli svému nestíhání šití cosplaye, pokoji, kde je nehorázný bordel, všude na zemi se válí látky, špendlíky, nitě, nůžky (kdo by se s tím uklízel když bude přece šít dál a ten bordel stejně bude narůstat?), kdy se probudím a zjistím že se i v posteli válely tři jehly, si připadám stále nějak vynervovaně, vystresovaně a to i v případě, že se ve škole nic nepíše, nejsou úkoly, nezkouší..
Naopak do školy jde člověk skoro rád aby se nemusel po pokoji dívat jak nestíhá, nemusel sedět u stroje a nadávat že mu zase vypadla horní nit, nebo dělat cokoliv jiného a chytat při tom výčitky, že zrovna nehýbe s něčím co už má dva týdny rozdělané.
Ráno naopak stíhám. Nemám problémy s ranním vstáváním,ráno vstávám ráda, ráda si uvařím snídani, ráda se připravuji na další den. Takže jsem i dneska všechno v klidu stíhala. Měla jsem tak čtvrt hodiny před odchodem, když jsem si vzpomněla na něco co jsem chtěla udělat už jakou dobu - tedy "němý den" - den kdy s lidmi komunikujete jen posunky a nápisy na malých papírkách.
Popravdě, byla jse tak přepadlá ze svého nestíhání, že se mi do toho nechtělo, stejně jsem se přinutila vstát z gauče, položit hrnek s čajem a napsat na dvě A4 několik frází. Proč taky ne. Aspoň to budu mít za sebou a užse mi nebude chtít tu blbost dělat, že ano.
Při příchodu do školy jsem si vytáhla cedulky s "Ahoj" a "Dneska nemluvím", bylo mi jasné, že to bude nejdůležitější. Hodně lidí ale vytáhlo otázku "Proč" na což jsem přiznám se, nebyla vůbec připravená, takže jsem pak o první hodině podváděla a vytvořila cedulku navíc s nápisem "prostě ze srandy". Vím, že bych neměla, ale zrova tahle cedulka se zařadila mezi moje nejpoužívanější a nevím co bych bez ní dělala.
Jestli vás zajímá, jak mi to prošlo před učiteli tak vám řeknu jedno - když mě tahle pitomost minulý pátek napadla, bylo mi jasné, v které dny tohle stoprocentně nedělat. Právě v pátek mám samé předměty, kde mi to projít mohlo, díkybohu.
Nejdřív máme tři hodiny italštiny, na ty jsem měla speciálně cedulky v italštině (mezi kterými bylo mimo jiné "já odpovědět nemůžu, zeptejte se jí" a šipka doleva a pak i verze se šipkou doprava, škoda že jsem to neměla šanci použít, i když by mě asi kamarádka zabila :'D ) - první profesorka byla spíš ráda, že se nebudu bavit s kamarádkou a bude mít aspoň jednou klid. Jen naznačila že mám o kolečko víc.
Druhá dostala absolutní záchvat smíchu. Ta byla nejlepší :D Třetí měla chrapot, takže to brala možná trochu dotčeně (vy mluvit můžete a nemluvíte a koukněte se na mě!), takže jsem jí nabídla pár cedulek. Odmítla. Ale jinak jí to nevadilo (taky byla ráda, že je klid).
Následovalo ZSV. Tam se mě profesorka na něco zeptala, tak jsem vytáhla cedulku "Dneska nemluvím"
"V tom případě dobře." odpověděla mi.
Přidala jsem ještě cedulku "Prostě ze srandy." nestojím o to, aby si o mě mysleli, že jsem nemocná, bylo by to hloupé. Profesorka rychle vyhrkla "Tak to tedy ne!", tak jsem jí odpověděla cedulkou "Omlouvám se."
"Tak tentokrát to povolím, ale je to vyjímečně!"
Poděkovala jsem jí nápisem "Děkuji" a tak se rozesmála.
Na chemii jsem mluvit ani vytahovat cedulky nepotřebovala, protože celou hodinu nám byla diktována nová látka. Ovšem měla jsem docela nervy, že se přeruší a bude se chtít na něco zeptat, tady by mi to neprošlo.
Nakonec jsme měli češtinu. Tam profesor kontroloval domácí úkoly a každý jsme měli přečíst svoje shrnutí nějaké pověsti. Když došla řada na mě, otočila se ke mě celá třída s pobavenými pohledy "bude mluvit, nebude mluvit?" a já v tu chvíli fakt nevěděla. Zachránila mě spolužačka, která vždycky mluví o něco málo víc než je třeba, a která se mě od rána ptala, proč sakra nechci mluvit a říkala, že ona by to nikdy nedokázala, která vyhrkla "Ona se rozhodla že dneska nemluví" a já mu prostě úkol odnesla, ať si ho přečte sám. Ten pak utrousil poznámku "a příští týden mluvit budete? A nebo mlčíte zbtek roku?" Musí se nechat, že to je zajímavá myšlenka, možná už na hodině češtiny nebudu mluvit nikdy, minimálně dokud nás bude učit on. Každopádně, díkybohu za slova té spolužačky, jinak bych to asi fakt přečetla, což by byla slušná škoda, bylo deset minut před zvoněním.
Jak reagovali spolužáci, to bylo všelijaké. Kamarádka se nabízela, že mi bude dělat mluvčího. Další si chvíli ťukali na čelo a pak uznali, že je to vlastně sranda, někdo se mě furt na něco ptal, aby mě donutil mluvit (kartička "na tohle nemám odpověď" to ale jistila prostě), pár lidí bylo sice hodně proti a jasně to dali najevo, ovšem většině to bylo nějak fuk, nebo to brali pozitivně, což bylo hrozně super~
A já si uvědomila, že jsem se tím hrozně odreagovala, strašně jsem si odpočinula, přišla na nový myšlenky.
Děkuji dni bez mluvení!
A teď se ptám vás, byli byste schopní se lišit od ostatních tím, že nebudete vůbec mluvit po celý den, ale budete mezi lidmi (sám doma by to dal každý, ts)? Nebo alespoň část dne (jako já, celý bych asi nedala...)? Zkoušeli jste to někdy?
Jaké byste si vytvořili cedulky?
A podnikáte občas taky takové kraviny, nebo jsem tu jedinej magor já? :'D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eileen Abigail Smith Eileen Abigail Smith | E-mail | Web | 9. října 2015 v 19:00 | Reagovat

To zní vtipně :D

No, já jsem introvert, tedy já moc nemluvím obecně. Myslí, že jeden den komunikovat se spolužáky pomocí kartiček, bych zvládla. (chi, hlavně proto, že na mě skoro nemluví). Ale s učitelkama bych to asi nedala. Jistě, jsou takové, které by to pochopily, ale já bych to prostě neudělala. Nejsem ten typ člověka, který by na otázku učitelky odpověděl kartičkou "dnes nemluvím" :D

Každopádně zajímavý pokus :D

2 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 9. října 2015 v 20:06 | Reagovat

Troufám si říct, že asi fakt jsem takový asociál, že byly dny, kdy jsem kromě kupování lístku na vlak skutečně nepromluvila. ^^" Ale určitě to musela být zajímavá zkušenost a je fajn, že ti to takhle vyšlo. :)

3 sabča sabča | Web | 9. října 2015 v 21:09 | Reagovat

super blog, zvu tě na svůj
dík :-)

4 Bookeaterka Bookeaterka | Web | 10. října 2015 v 17:19 | Reagovat

Tak to mě rozesmálo :D Jen jsem si představovala, jak by reagovali učitelé v mojí škole. Asi nic moc, nejspíš by mi to neprošlo. :( Každopádně to zní zajímavě, někdy to musím zkusit, třeba o prázdninách jen s kamarády a rodinou, ať se vyhnu nepříjemným pohledův vyučujících. :D

5 Fredy Kruger Fredy Kruger | 11. října 2015 v 23:39 | Reagovat

" Ukradl láhev  s  Henessy !!"

... Jebb  Schourekk  byl chycen v pačesy
u marketu, hned na ulici!
Muže chytili tři strážníci,
( jež právě se v okolí flákající )

... a vlekou jej ?  kam jinam !  na strážnici !!

" Vaše jméno jest ???  do řiti !!"

.........( muž napsal:  ,, NEBUDU  MLUVITI ! ,, )
Na kousek papíru napsal to !

... křičejí strážníci :  " Co, jako ??
mluvte !  to se vám vymstí !"

" Kdo z nás,tady umí čísti ?? "
vykřikl komisař :  " Nu ??  hola  hola !"

Nikdo !

" Dobrá ! tak pusťte ho ... wola !!"

" Tak vypadni chlape !..... nu, - tak
choď !"

... kdo největší ze všech je idiot,
hádají se pak tři strážníci
( téměř až do rána  ve  strážnici !)
)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama