Tenhle blog už je nějakej pátek neaktivní. Ale mám novej. Jestli se vám teda líbí, jak psalo moje mladší já, neváhejte pokračovat sem.

Welcome sweetie~

Nudíte se hodně?

Rin + len dance by chuuCamiiPojďte mě zaspamovat! :3Rin + len dance by chuuCamii

Holandsko >w>

11. srpna 2015 v 12:23 | Renyu |  Diary

Sice tak sto let později, ale konečně hodlám sepsat jak bylo v Holandsku~

Spíš než na dovolenou jako takovou která sice zajímavá byla ale pochybuji že by zajímala i případné čtenáře :D

Každopádně uvedu určité rozdíly kterých si člověk i s mojí všímavostí musel všimnout

1. Jelikož jsou všude kanály, jsou všude taky mosty. A když jedete autem, je zcela běžné, že se most zvedne, třeba jen kvůli jedné plachetničce a vy tam budete stát třeba deset minut. Když se před náma zvedl most poprvé, byl to samozřejmě zážitek, mamka to natáčela, a prostě, wow, ale jakmile se to stane tak potřetí, tak je to spíš otravné :D

2. Na žádném jídelním lístku co jsem tu viděla neměli nikdy nic anglicky, německy nebo jakýmkoliv jiným jazykem než tím jejich. Což, samozřejmě, zvláště po čase člověk už rozluští co si to objednal, a mě vůbec ale vůbec nevadí experimentovat a dočkat se co mi přinesou, ale prostě... angličtina by se tam někdy hodila, no :D

3. Taková ta značka omezení rychlosti (sakra já vážně nevím jak se to jmenuje, nezabíjejte mě za to) je tu děsně malinká, vážně to má maximálně dvacet centimetrů průměr, taťka vždycky nadával že musí mít sakra dobrý zrak.

4. Všude jsou cyklostezky, kola, kola, kola, kola. Což je tedy docela známý fakt, ale prostě, vážně, každý tu jezdí na kole, a během deseti minut tu vidíte víc lidí na kole jak u nás za celý rok. (I když půjdete na cyklistický závod)

5. Všichni jsou děsně moc usměvaví, milí, klidní, už nějak od pohledu, nikdo moc nikam nespěchá.

6. Nemají v oknech závěsy.

7. Každý dům působí nějak originálně. Vážně, nevím jak to popsat, ale prostě jak u nás je většina domů toho jednoho stejného typu, tady doopravdy ne, každý je osobitý, má svůj tvar a tak. A to nemluvím o třeba takovém muzeu ve tvaru lodě a podobných budov kterých tam bylo vážně hrozně moc.

8. Mají takový roztomilý zahrádky, s uhlazeným krátkým trávníčkem, kytičkama, keříčkama...a hned vedle teče kanál. Vážně, záhada co se děje když se ta voda tak o deset centimetrů zvedne..

9. Mají dobrý sýry. Překvapivě. A taky mají boží balení na plátkový sýry.

10. Taky mají mnohem víc "šunkovou" šunku :D

11. Prodávají tu něco na styl českýho Metro. Ale chutná to líp než český Metro, mnohem líp.

12. Pak tu mají děsně levný deodoranty :'D

13. A i když jsme z místních obchodů zase tolik neochutnali, něco vychválit prostě hodně musím a to pudink Vla. Prodávají tu pudink v něčem jako krabice na mlíko a je to vážně mega dobrý celej pobyt jsem se tím cpala qwq xD

14. Co se týče jídel z restaurací, na oběd hodně jedí obložené housky s něčím (vajíčko, sýry, šunka, pomazánky, whatever)

15. Pak tu dost mají smažené, chutnaly mi takové válečky, za boha si nevzpomenu jak se jmenovaly, byl to prostě takový mazlavý váleček obalený strouhankou, ale třeba na lístku tu běžně mají porci osmi těch válečků a k tomu nic a to člověku pak celkem leze krkem, popravdě.

16. Taky se tu jedí ryby, ale bude to znít trapně, ty jsme tu za celý pobyt neměli qnq

17. A pak tu mají palačinky se vším možným.

18. Lel, právě mi došlo kolik jsem toho popsala jen o jídle, to asi o něčem dost svědčí, co? No jdeme dál. Hrozně se tu všichni zdraví, je buřt jestli jste v malém nebo velkém městě, nebo v lese, nebo kdekoliv, stejně vás spousta lidí pozdraví.

19. Jsou hrozně otužilí. Já se tam klepu zimou v dlouhých kalhotách, mikině a bundě a oni vedle v pohodě projedou na kole v kraťasech a tílku :D

20. Je tu dost větrno, to jo. Ale pak z toho větrnýho počasí kdy jsme se třásli zimou všechno ze dne na den přeskočilo na vedra (ne takový jako jsou teď u nás, ale vedra to byly)

21. Říká se že chrochtají, co jsme tu byli my, tak sice ano, v oblasti kde prý nemluví čistě holandsky, ale nechrochtali.

22. Úplně běžné je pomáhat, vážně, několikrát za náma přiběhli a pomohli, je to hrozně moc hezký <3A to je asi vše, a ano, byl to historicky první seznam u mě na blogu, kde byly nějaké body a nebylo jich 71 (no ale víte jaká jsou čísla na druhém místě v mém žebříčku?)

Takže se s vámi loučím, doufám že tenhle článek k něčemu byl a kdybyste měli nějaký dotaz tak se určitě ptejte ^-^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama