Tenhle blog už je nějakej pátek neaktivní. Ale mám novej. Jestli se vám teda líbí, jak psalo moje mladší já, neváhejte pokračovat sem.

Welcome sweetie~

Nudíte se hodně?

Rin + len dance by chuuCamiiPojďte mě zaspamovat! :3Rin + len dance by chuuCamii

Srpen 2015

SB/AFF a říkejte si tomu jak chcete :'D

28. srpna 2015 v 18:17 | Renyu
Popravdě nemám tušení do jaké rubriky tohle hodit, takže to prostě nechám jen tak bez rubriky :'D
Tákže - jde o to, že už tu mám pár llidí spřátelených, a prakticky každý blog co se nějak spřáteluje má taky takovýto článek pro ty co by se popřípadě spřátelit chtěli.
Takže - tadá, i já takový článek právě píšu.
Jestli máte zájem, napište mi do komentářů/na mail/na facebook/nebo ask, nebo prakticky cokoliv na co tu najdete někde odkaz a vyhovuje Vám to
1. Svou přezdívku (ráda bych věděla, s kým mám tu čest)
2. Odkaz na váš blog (ten se taky hodí znát)
3. No...a to je asi tak všechno (ocenila bych, kdybyste mi napsali 71 věcí o čemkoliv ale do toho nemůžu nikoho nutit, to by nejspíš vážně nikdo zájem o nějaké SB/AFF neměl :'D)

Byla bych docela ráda, kdybyste na můj blog občas zavítali :D Tak a to je asi vše, zatím~

Ne, prosím ne víc (aneb uprchlíci)

14. srpna 2015 v 11:22 | Renyu |  Aktuálně
Popravdě držela jsem se (zase tak velký problém to nebyl protože jsem líná), abych tenhle článek nepsala, protože už tím, že ho píšu nějak přispívám tomu o čem ho píšu, ale když už jsem vyjádřila svůj názor na tolik věcí, mnohem méně důležitých, mnohem více - no řekla bych že o důležitých věcech často nemluvím, ale prostě, chci říct že kecám ke kdejakým věcem, takže proč bych nemohla napsat článek i k tomuhle taky, že ano.
Samozřejmě, budu řešit momentálně asi nejřešenější téma co právě vůbec je, nejaktuálnější téma co je všude, když zapnete televizi, bude tam řečeno alespoň jednou, když otevřete facebook, nějaká stránka nebo někdo koho máte v přátelích bude jistojistě sdílet nějaký článek, někdo každou chvíli přidá obrázek který si dělá ze všeho srandu, podíváte se na nějaký seznam, centrum, whatever, a aspoň tak tři články na tohle téma určitě uvidíte, otevřete noviny a věřte že to tam bude taky, na asku vám chodí otázky co si o celém problému myslíte, na blogu je toho plná úvodní stránka s různými názory a pod nimi komentáře s dalšími názory, prostě je to všude, všude, všude.
Ano, těm co využívají alespoň jeden z mnoha zdrojů co jsem vypsala asi došlo že onen slavný problém budou uprchlíci.
Samozřejmě, je možné že mému hloupému, nevyvinutému, čtrnáctiletému mozečku zaleptanému pubertálními problémy, co se snaží všechno vidět nějak hezky prostě nedochází jak je ta situace složitá, nebo tak něco.
Samozřejmě, je mi jasné, že mezi nimi nejsou jen ti normální, ale taky tam mohou být ti "špatní" co nepřichází s čistými úmysly.
Samozřejmě, vím, že lusknutím prstů se nevytvoří ubytování, práce, jídlo, a já nevím co ještě pro všechny.
Ale nechápu, proč na něco takového existuje tolik rozdílných názorů, proč lidé nadávají na všechno možné, proč jsou kolem toho takové diskuze.
Vždyť - asi jak jsem psala mezi nimi budou i ti "špatní" ale vždyť takoví jsou i mezi námi, i mezi námi jsou lidé co se nechovají k ostatním zrovna hezky, co dělají věci co by dělat neměli, a sakra, i kdyby většina těch lidí byli takoví, přece mezi nimi budou i ti, kteří za nic nemůžou. Budou mezi nimi děti, budou mezi nimi lidi co přišli prakticky o všechno - o nějak normální podmínky k životu, o dům, o rodinu, budou mezi nimi lidi co mají třeba srdce ze zlata, a co by na té druhé straně pomohli bez přemýšlení. Bude mezi nimi přece spousta takových lidí, kterým jde jenom, a jenom o to aby mohli žít.
Proč tedy tolik lidí říká že jim nechce pomoci? Proč se pořádají protestní akce proti nim?
Chápu, jak jsem už psala, že je nemůžeme všechny někam dát rovnou, protože někdo řekne "ano", ale proč někteří lidé míní, že jim je pomáhat špatné?
Vždyť oni...oni sakra potřebují pomoct.
A kdybych to nějak uměla, tak bych jim pomohla.
Protože...pokud se tu budou chovat slušně k nám (což, většina lidí co mají trochu pohromadě se po tom, co jim někdo pomůže chová k tomu kdo jim pomohl slušně), tak jaký je důvod aby tu nesměli být? Proč by nám měli vadit, jestli se budou chovat slušně?
Tak, a je to. Napsala jsem článek, který jsem skutečně psát nechtěla. A víc se k tomu vyjadřovat už nehodlám, takový je tedy můj názor.
Nelíbí se vám?
Dejte mi důvod proč.

Holandsko >w>

11. srpna 2015 v 12:23 | Renyu |  Diary

Sice tak sto let později, ale konečně hodlám sepsat jak bylo v Holandsku~

Spíš než na dovolenou jako takovou která sice zajímavá byla ale pochybuji že by zajímala i případné čtenáře :D

Každopádně uvedu určité rozdíly kterých si člověk i s mojí všímavostí musel všimnout

1. Jelikož jsou všude kanály, jsou všude taky mosty. A když jedete autem, je zcela běžné, že se most zvedne, třeba jen kvůli jedné plachetničce a vy tam budete stát třeba deset minut. Když se před náma zvedl most poprvé, byl to samozřejmě zážitek, mamka to natáčela, a prostě, wow, ale jakmile se to stane tak potřetí, tak je to spíš otravné :D

2. Na žádném jídelním lístku co jsem tu viděla neměli nikdy nic anglicky, německy nebo jakýmkoliv jiným jazykem než tím jejich. Což, samozřejmě, zvláště po čase člověk už rozluští co si to objednal, a mě vůbec ale vůbec nevadí experimentovat a dočkat se co mi přinesou, ale prostě... angličtina by se tam někdy hodila, no :D

3. Taková ta značka omezení rychlosti (sakra já vážně nevím jak se to jmenuje, nezabíjejte mě za to) je tu děsně malinká, vážně to má maximálně dvacet centimetrů průměr, taťka vždycky nadával že musí mít sakra dobrý zrak.

4. Všude jsou cyklostezky, kola, kola, kola, kola. Což je tedy docela známý fakt, ale prostě, vážně, každý tu jezdí na kole, a během deseti minut tu vidíte víc lidí na kole jak u nás za celý rok. (I když půjdete na cyklistický závod)

5. Všichni jsou děsně moc usměvaví, milí, klidní, už nějak od pohledu, nikdo moc nikam nespěchá.

6. Nemají v oknech závěsy.

7. Každý dům působí nějak originálně. Vážně, nevím jak to popsat, ale prostě jak u nás je většina domů toho jednoho stejného typu, tady doopravdy ne, každý je osobitý, má svůj tvar a tak. A to nemluvím o třeba takovém muzeu ve tvaru lodě a podobných budov kterých tam bylo vážně hrozně moc.

8. Mají takový roztomilý zahrádky, s uhlazeným krátkým trávníčkem, kytičkama, keříčkama...a hned vedle teče kanál. Vážně, záhada co se děje když se ta voda tak o deset centimetrů zvedne..

9. Mají dobrý sýry. Překvapivě. A taky mají boží balení na plátkový sýry.

10. Taky mají mnohem víc "šunkovou" šunku :D

11. Prodávají tu něco na styl českýho Metro. Ale chutná to líp než český Metro, mnohem líp.

12. Pak tu mají děsně levný deodoranty :'D

13. A i když jsme z místních obchodů zase tolik neochutnali, něco vychválit prostě hodně musím a to pudink Vla. Prodávají tu pudink v něčem jako krabice na mlíko a je to vážně mega dobrý celej pobyt jsem se tím cpala qwq xD

14. Co se týče jídel z restaurací, na oběd hodně jedí obložené housky s něčím (vajíčko, sýry, šunka, pomazánky, whatever)

15. Pak tu dost mají smažené, chutnaly mi takové válečky, za boha si nevzpomenu jak se jmenovaly, byl to prostě takový mazlavý váleček obalený strouhankou, ale třeba na lístku tu běžně mají porci osmi těch válečků a k tomu nic a to člověku pak celkem leze krkem, popravdě.

16. Taky se tu jedí ryby, ale bude to znít trapně, ty jsme tu za celý pobyt neměli qnq

17. A pak tu mají palačinky se vším možným.

18. Lel, právě mi došlo kolik jsem toho popsala jen o jídle, to asi o něčem dost svědčí, co? No jdeme dál. Hrozně se tu všichni zdraví, je buřt jestli jste v malém nebo velkém městě, nebo v lese, nebo kdekoliv, stejně vás spousta lidí pozdraví.

19. Jsou hrozně otužilí. Já se tam klepu zimou v dlouhých kalhotách, mikině a bundě a oni vedle v pohodě projedou na kole v kraťasech a tílku :D

20. Je tu dost větrno, to jo. Ale pak z toho větrnýho počasí kdy jsme se třásli zimou všechno ze dne na den přeskočilo na vedra (ne takový jako jsou teď u nás, ale vedra to byly)

21. Říká se že chrochtají, co jsme tu byli my, tak sice ano, v oblasti kde prý nemluví čistě holandsky, ale nechrochtali.

22. Úplně běžné je pomáhat, vážně, několikrát za náma přiběhli a pomohli, je to hrozně moc hezký <3A to je asi vše, a ano, byl to historicky první seznam u mě na blogu, kde byly nějaké body a nebylo jich 71 (no ale víte jaká jsou čísla na druhém místě v mém žebříčku?)

Takže se s vámi loučím, doufám že tenhle článek k něčemu byl a kdybyste měli nějaký dotaz tak se určitě ptejte ^-^

Dopis pro Tebe...

9. srpna 2015 v 18:10 | Renyu |  Téma týdne

Proč stále, já vnímám,

co nezvládám vyjádřit,

led taje, já vstávám,

ale kam teď mám jít?Cítím štěstí, poté smutek,

bojím se a potom mám vztek,

neumím to, nezvládám to,

co vlastně chci,

já nevím co můžu chtít.Chtěla bych s Tebou být,

jen pro chvíli Tebe tu mít,

navždy,

ne, proč nemůžeme,

jinde žít, a nepoznat,

se nikdy.Jak hloupé, city mé,

když píšu ty řádky,

proč vůbec, to cítím,

proč nemůžu jít zpátky?Nemám Tě znát, nesmím Tě chtít,

nesmím si přát, musím odejít

Zapomenu, zase zchladnu,

jiskra lásky....nesmí mě opustit.Proč nemůžu jen, plnit svůj sen,

plný emocí,

nikdy jsem dřív nebyla....

tolik bez moci..Kéž bych tak, mohla znát,

jestli chceš dopis psát,

a jestli smím si přát,

abych Tě mohla znát …Srdce mé, zalepené lží,

prý tak bolí a dál sní,

o Tobě,

proč není možné, s Tebou být,

a vidět nás...šťastné?