Tenhle blog už je nějakej pátek neaktivní. Ale mám novej. Jestli se vám teda líbí, jak psalo moje mladší já, neváhejte pokračovat sem.

Welcome sweetie~

Nudíte se hodně?

Rin + len dance by chuuCamiiPojďte mě zaspamovat! :3Rin + len dance by chuuCamii

Vztek a smutek jsou ztráta času

23. června 2015 v 16:08 | Renyu |  Názory etc
K čemu nám vlastně jsou?
Ok, samozřejmě, nikdo není pořád sluníčkově naladěný, ať je pesimista, optimista, realista, ať má jakýkoliv život, vždycky přijde ta chvíle, kdy bude muset být smutný, naštvaný nebo já nevím co, prostě bude muset prožívat nějaké ty negativní emoce, protože prostě k životu tyhle věci patří, ať chceme nebo ne, a bez nich by postrádal určitou šťávu. (Představte si ten vygumovaný život od nešťastných záležitostí, vážili bychom si potom těch šťastných?)
Samozřejmě, když se něco stane, všichni mají právo si přece dělat nějaké vrásky na čele atd.
Ale není důvod se vztekat kvůli kravinám. Nebo alespoň ne dlouho. Pro příklad jsou běžné drobné hádky, kvůli úplným blbinám, jakože rozlijete pití, něco schodíte, rozbijete talíř etc.
Ta věc sama o sobě není strašná, a prakticky nikoho by sama o sobě nemrzela, jenže jakmile je poblíž někdo silně cholerický, nebo ne uplně nejlíp naladěný, může vás samozřejmě seřvat.
Jestli jste trochu hádaví, nebo se sebou prostě jen nenecháte házet jak se komu zlíbí, pochopitelně se ohradíte, kdo by se taky neohradil, že. Nebo, neohradíte se, ale v duchu budete trochu naštvaní.
Pokud samozřejmě nejste totální flegmatici a není vám totálně fuk co se kolem vás děje.
I když ta "hádka", nebo spíše "spor" skončí, spousta lidí zůstane kvůli jednomu rozlitému džusu, rozbitému talíři nebo shozeným papírům rozhozená třeba celé odpoledne.
A to je přesně ta ztráta času, o které mluvím.
Když je člověk naštvaný, smutný, zoufalý, zkrátka má blbou náladu, tak se s ním nedá bavit, on se nemůže s nikým pořádně bavit, nemůže se věnovat koníčkům, nemůže pracovat, nemůže prakticky nic, protože je rozhozený.
A pokud může, myšlenky se mu vrací na to proč je rozhozený, a tak je rozhozený víc a pochopitelně déle.
Jenže proč by tomu tak mělo být?
Upřímně, komu se líbí být naštvaný tak dlouho? Není příjemnější, snad úplně pro každého být veselý, nebo alespoň neutrální?
Jako, jestli je něco, co se musí líbit úplně každému, tak je to dobrá nálada, ať je její příčinou cokoliv, tak neznám nikoho, ani žádnou fiktivní postavu, mezi které můžu zahrnout veškeré ty záporné postavy co si chtějí udělat radost něčí vraždou, vážně, za boha Prdelu si nevzpomenu na nikoho, kdo by nebyl rád nějak spokojený.
Tím časem, kde je člověk smutný si docela slušně žere a ubírá čas, kdy mohl být veselý.
Navíc, jestli si mám zkazit jedno celé odpoledne kvůli skleničce, co budu dělat, až se mi jednou přihodí něco doopravdy strašného?
Takže, i kdyby měl být jediný důvod proč se radovat to, že jednou bude přece hůř, takže bychom měli i logicky víc vyvádět až bude hůř, tak to můžeme zkusit, ne? >w<
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama