Tenhle blog už je nějakej pátek neaktivní. Ale mám novej. Jestli se vám teda líbí, jak psalo moje mladší já, neváhejte pokračovat sem.

Welcome sweetie~

Nudíte se hodně?

Rin + len dance by chuuCamiiPojďte mě zaspamovat! :3Rin + len dance by chuuCamii

Přežila jsem své první zkouškové

19. června 2015 v 17:52 | Renyu |  Diary
Takže konečně, je za mnou veškeré zkouškové, a škola celkově, sice se tam ještě budu příští týden objevovat (narozdíl od lidí z mé základky, kteří končili už dneska .__.) , ale prakticky už bez učení, prostě takový ten poslední týden, kde se jen odevzdávají učebnice etc.
Jak jsem již psala, na základce končili už dneska, potkala jsem pár tak třeťaček, zmalovaných jak ku*vy s prominutím, na podpatcích jak prase (já bych se na tom zabila (y)), pak deváťáka s takovou seschlou kytkou...nom..raději bez komentáře, lidi z mé základky tu pomlouvat nechci :'D (i když, materiálu je dost)
Každopádně, je to ten typ školy, kde se člověk nepředře i kdyby chtěl, a prázdniny tam jsou prakticky od září do září.
Minimálně, pokud se na to podíváte z mého pohledu, teď z gymnázia, kde je naopak učení o něco více než na jiných šestiletých gymnáziích.
Takže jsem letos zažila poprvé něco jako "zkouškové" ve větším stylu, aneb, jak se tomu tady říká "malá maturita z italštiny"
Italsky se učím od nástupu na tuhle školu, to znamená rok. A už ji většinou preferuji nad angličtinou, pro představu (ono s vámi něco devět hodin týdně, abyste se naučili plynně za dva roky udělá).
Zkoušky se skládaly z tří velkých testů - gramatiky, slohu a porozumění textu. Z těch si ale nikdo hlavu nedělal tolik, jako z ústního zkoušení, které se skládalo z dvou částí - konverzačního tématu a "těžšího" tématu (jako třeba Vánoce v Itálii, což znamená přibližně dvě A4 textu co se člověk musí naučit nazpaměť). Konverzační téma poté bylo něco jako popis rodiny atd. Samozřejmě aby to nebylo tak jednodnuché, od každé části bylo deset témat, a téma se losovalo, stejně jako u maturit.
Já dostala termín až poslední termín asi třetí od konce, takže jsem měla doopravdy hodně času na učení, celé dva víkendy, a vážně jsem toho využila co to šlo, měla jsem dokonce založený sešit se všemi vypsanými tématy (je v příšerném stavu, ale kdyby o to někdo stál :'D mně je líto to vyhodit a hloupé ho skladovat, silně pochybuji že se budu ještě někdy potřebovat učit o italských zábavních parcích :'D), a naučila jsem se perfektně všechna *šprt* dokonce i dvě s kterými jsem měla vážně problémy.
Každopádně nezapomenu na ten příšerný stres (a to se normálně nestresuji, ugh) když jsem šla po chodbě a mířila do třídy, kde se zkoušelo.
Konverzační téma jsem silně pokazila, protože přece jen, byla jsem strašlivě vystresovaná, takže mi vypadávaly kraviny typu "prodavačka" *vylosovala si nakupování*, nebyla jsem schopná mluvit, a taky, konverzační témata se hodně, hodně špatně připravují dopředu, protože člověk neví na co a jak se ho budou ptát.
Ale hodně jsem to vylepšila tématem "složitým" které jsem si vytáhla jedno z nejdelších a mlela jsem jak šílená :'DD
Nom, a teď konečně napíšu něco, co jsem mohla napsat rovnou, bez toho zdržování - známky, které překvapivě dopadly dobře - 2,2,1,2, jednička je z porozumění textu c:
Ale byla jsem na ni nehorázně naštvaná, protože jsem měla 72 bodů, což, jak ti co mě znají lépe vědí, je číslo co nenávidím, naopak miluji číslo 71, takže o to víc to naštve (jednička byla do 70, takže jsem se ptala učitelky jestli mi nechce strhnout bod, a nestrhla :C)
Každopádně, jestli vás moje plky neotrávily, můžete se těšit v blízké době na další, protože Renyu se může flákat :3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shin Shin | Web | 19. června 2015 v 19:34 | Reagovat

Tak to gratulce.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama