Tenhle blog už je nějakej pátek neaktivní. Ale mám novej. Jestli se vám teda líbí, jak psalo moje mladší já, neváhejte pokračovat sem.

Welcome sweetie~

Nudíte se hodně?

Rin + len dance by chuuCamiiPojďte mě zaspamovat! :3Rin + len dance by chuuCamii

Moje "náboženství" aneb šnečí Bůh!

4. června 2015 v 19:45 | Renyu |  Diary
Well, tenhle článek zní od pohledu asi tak seriózně jako celé náboženství. (<- a jestli jste na mém blogu prvně, asi také naposledy. A jestli povíceré, už jste si zvykli)
Ale jestli fungují určité věci někde jinde (nechci se nikoho dotknout) tak si může náboženství vymyslet prakticky každý.
Samozřejmě, nechceme, aby to bylo jen tak hloupě ze srandy, takže moje náboženství MÁ pointu.
Jeho pointa se dá shrnout prakticky do jediné věty.
"Smysl života je život prožít s tolerancí k ostatním, pocitem, že nejste špatný člověk a obrovským úsměvem na tváři."
A aby se to dalo pochopit, i tohle náboženství má svého představitele a svůj příběh.
Jeho představitelem je hlemýžď jménem Prdela, kterého odmalička neměl nikdo rád. Narodil se s postižením na vzhledu, což jeho rodiče rozhodilo natolik, že mu dali jméno Prdela a nikdy mu nevěřili, že něco dokáže. Když nastoupil do šnečí školy, děti se mu začaly smát, nejprve za to jak vypadá a poté za to, že Prdela zní jako "cholera" a "pazdera", a dokonce ani učitelé v něm nenacházeli to, čím byl. Že vlastně není vůbec špatným šnekem. Že má dobré srdce, jiskru v očích (tedy jen v jednom, na druhé nevidí) a že i on může někdy něco dokázat. Ne, nevěřili v to. A ani sám Prdela v to dlouho nevěřil. Jenže...jednoho dne si řekl "ne". Že on jednou něco dokáže. Ten den se jich paní učitelka ptala, co chtějí být. Ona si myslela, že Prdela je neschopný, nemůže být uklízeč, a tuze ji překvapilo, když v sobě viděl boha. Zařvala ať odejde. On řekl, že i šnek jakým je on může něco dokázat, když bude chtít a dá do toho všechno.
Odešel ze školy, a stal se radikálním optimistou (co jiného taky někdo kdo má takové předpoklady na štěstí jako měl on může taky dělat, aby prožil pohodový život). Rozhodl se ale, že mu nestačí, že je spokojen sám se sebou. Chce aby se tak skvěle cítili i jiní lidé. Začal tedy svou pozitivní energii roznášet mezi lidi, pomáhat jim a své malé úspory házet na charitu. A v tu chvíli, v něj někdo uvěřil. Ten někdo.....jsem byla já ve chvíli, kdy se mi v hlavě objevil tento článek. A rozhodla jsem se šířit jeho učení dál.
Pokud vás Prdela zaujal (nebo ho chcete zhejtovat) pokračujte tudy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 L. L. | Web | 7. června 2015 v 6:53 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama