Tenhle blog už je nějakej pátek neaktivní. Ale mám novej. Jestli se vám teda líbí, jak psalo moje mladší já, neváhejte pokračovat sem.

Welcome sweetie~

Nudíte se hodně?

Rin + len dance by chuuCamiiPojďte mě zaspamovat! :3Rin + len dance by chuuCamii

DIY - Maid doplňky/kostým

25. června 2015 v 14:56 | Renyu |  Rady, Tipy :D
Komu by se nelíbily ty zavolánkované, roztomilé maido šatičky :'3 (prosím lidi, mám na mysli ty roztomilé, ne ty..ehm)
Jelikož jsem se přes víkend docela nudila, tak jsem ze zbytků látky něco doopravdy jednoduchého vytvořila (prakticky jen zástěrku a pár blbin kolem :'D)
Tak mě napadlo to využít alespoň k nějakému článku, tenhle návod je doopravdy jednoduchý, člověk prakticky ani nepotřebuje nijak šít ^^
So, here it is~

Budete potřebovat
Bílou látku (můžete použít třeba i prostěradlo)
Černé šaty/tričko a sukni
Špendlíky
Jehlu a nit/šicí stroj/popřípadě tavící pistoli, co je libo :D
Černou látku (té stačí vážně jen malinko)
Žehlička
Nůžky
Metr (doporučuji krejčovský metr)
Papír
Asi nějakou tužku :D

1. Část - Zástěrka
Vemte si papír a nějak na něj zkuste nakreslit zástěrku (bez nějakých volánků, ramínek etc, prostě jen ten úplný základ) upřímně nevím, jestli je na tom co k měření, asi není, já to tuším kreslila nějak od oka (taky to tak vypadá) takže to může být křivé. Mělo by to být přibližně jak si to na sobě představíte.
Až ji vystřihnete, obkreslete to na bílou látku, přidejte si přibližně centimetr a vystřihněte látku. Ten centimetr založte a zašijte/zalepte, aby se látka nepárala.
Dál si změřte, kolik je to kolem vašeho krku až cca po hrudník, kde zástěrka končí. Tuhle míru si "nakreslete" na látku, na výšku by to mělo být cca 5 cm. Opět si z obou stran nechte cca centimetr, a zašijte ho, aby se látka nepárala.
Jakmile budete mít tenhle "pruh" připravený, zkontrolujte si, jestli sedí se zástěrkou (jako na vás :D), popřípadě zkraťte a přišijte/přilepte/já nevím co k zástětce.
Tak, na krku vám už drží, teď potřebuje držet na pase. Opět to bude tak 5 cm na výšku, na šířku si změřte pas a něco k tomu přidejte (pardon, vážně nevím kolik, nemám odhad, to je lepší odtipovat než se řídit mým odhadem, omlouvám se ._.), opět si tam nechte ten cemtimetr.
Poté ho (logicky uprostřed) přišijte k zástěrce.

2. Část - Volánky na zástěrku
Protože volánky tvoří 75% roztomilosti, tak tam být musí :D Patří převážně na dolní část zástěrky (tzn pod vázáním u pasu), takže si změřte dolní část. Míru vynásobte dvěma a zase ustřihněte takové množství látky (na výšku opět 5 cm cca), opět přidejte cm kvůli párání.
Teď jde na řadu skládání. Udělejte si značky po celé délce (vzdálenost záleží podle toho jak moc skladů chcete, já osobně používám kolem 2.5 palců). Vezměte látku od druhé značky, přeložte ji na první a sepněte špendlíkem. Pak vezměte zase ze čtvrté značky na třetí atd, atd. Omlouvám se jestli se můj návod nedá pochopit *neumí popisovat práci* je to na stejném principu jako tohle.
Teď můžete sklady přežehlit, podle mě to ale není nezbytné (jako já je přežehlila, ale řekla bych že se tolik nestane, když to neuděláte).
Poté přijde asi nejtěžší část celé výroby, přišijte/přilepte volánky k zástěrce. Doporučuji (jakože dosti silně) si to předtím přišpendlit.

3. Část - Čelenka
Ustřihněte si dlooouhý kus černé látky tlustý cca 2 cm, a pak asi 20 cm bílé látky, kterou opět poskládáte a přišijete k té černé. A čelenka je hotová >w<

4. Část - Volánky na rukávech, náramky
Pro efekt "nadýchaných"rukávů si změřte ruku kde vám končí rukáv, vezměte černou látku, opět tam přidejte volánky, úplně stejným způsobem jako předtím. Tohle se pak jen nasadí.
Pokud stojíte o takové ty náramky, udělejte totéž, jen s mírou zápěstí ^^

5. Část - Nošení
Teď už to jen na sebe navlečete :'D Doporučuji si k tomu vzít nějaké podkolenky/nadkolenky >w<
Aby byla sukně nadýchaná, jako to mívají maidky, můžete si pod ni vzít tylovou "podsukni", jestliže si ji chcete vyrobit, a nevíte jak na to, klikněte sem.

A vypadá to..nějak takhle >w<

Doufám že můj návod za něco stál a že třeba i někomu pomohl ^^ A nezapomínejte, maidky se musí vždy usmívat c:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Yuki Yuki | 28. června 2015 v 13:36 | Reagovat

Zní to jako dobrý nápad :D

2 Shin Shin | Web | 1. července 2015 v 19:08 | Reagovat

Zbožňuju maid oblečky.. :3

3 Iku Iku | 4. července 2018 v 20:53 | Reagovat

Moc děkuji !!! Pomohlo mi to xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama