Tenhle blog už je nějakej pátek neaktivní. Ale mám novej. Jestli se vám teda líbí, jak psalo moje mladší já, neváhejte pokračovat sem.

Welcome sweetie~

Nudíte se hodně?

Rin + len dance by chuuCamiiPojďte mě zaspamovat! :3Rin + len dance by chuuCamii

Recept na Velikonoční Holubici a Italské Velikonoce ^^

2. dubna 2015 v 10:26 | Renyu |  Rady, Tipy :D
Jelikož (jak ti co mě trochu znají moc dobře ví) chodím na česko-italské gymnázium, a právě jsou všude Velikonoce, tak mě napadlo sepsat článek o tradicích tam ^^
A protože mám na blogu jinak samé kraviny, tak mě napadlo, že bych mohla napsat nějaký normální článek, kdo ví, třeba sem zavítal nějaký nadšenec do Itálie (jsi vítán, člověče! :3) takže projednou napíšu něco seriózního, o tom jak se slaví v Itálii tenhle svátek >w<

Italsky se Velikonoce řeknou "La Pasqua". Jméno Pasqua pochází z židovského svátku "Pesach" který připomíná slavný útěk otroků z Egypta.

Zatímco u nás si věčně stěžujeme, jak kluci "zmlátí" dívky a dostanou za to vajíčka, v Itálii si je dávají všichni, bez ohledu na pohlaví. Dávají si tedy hlavně vajíčka čokoládová, a v nich bývá nějaké malé překvapení, no kde si myslíte že vznikla Kinder vajíčka? :D

Tradiční italskou velikonoční sladkostí je Velikonoční holubice (prakticky něco jako náš beránek, níže vám napíšu recept ^^). Beránka taky jedí, ne však sladkého, ale toho z masa. Mají ho v neděli jako slavnostní oběd, vaří ho na různé způsoby, to závisí konkrétně na oblasti.

Tradicí je, jako prakticky všude i vajíčka malovat, hlavně tím způsobem s květinami atd, ale i barvou. Malovaná vajíčka si však (jak bylo již zmíněno) nepředávají jako u nás, ale v neděli je mají uprostřed stolu jako dekoraci.

Na Velikonoční Pondělí se rodina sejde a jede na venkov, kde pořádají piknik. A mimo jiné hází malovaná vajíčka ze svahu a poté je hledají.

A teď tedy slibovaný recept ^^


Ingredience: 500 g mouky
250 g másla
150 g kandovaného ovoce
160 g cukru
100 ml mléka
25 g pivovarské kvasnice
50 g mandlí
5 vajec (1 celé a 4 žloutky)
1 citron
sůl

1.Smíchejte 200 g mouky, kvasinky a vodu a vytvarujte malý "chléb". Dejte ho do vlažné vody a přiklopte.
2. Vezměte si zbylých 300 g mouky, půl lžíce soli, a citronovou kůru a dobře je promíchejte. Přidejte 150 g granulovaného cukru, 4 žloutky a máslo. Vše zpracujte v teplém mléku.
3. Smíchejte dohromady oba "chleby" a nechte kynout v pomoučené misce, po dobu jedné hodiny. Přidejte kandované ovoce a nechte dál kynout.
4. Dejte vše do formy holubice, přetřete rozšlehaným vejcem a přidejte mandle. Dejte péct do rozehřáté trouby po dobu 20 minut a snězte ^^

*samozřejmě můžete použít i jinou formu než je holubice, jen tomu nemůžete říkat holubice potom :'D

Veselé Velikonoce ^^

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama