Tenhle blog už je nějakej pátek neaktivní. Ale mám novej. Jestli se vám teda líbí, jak psalo moje mladší já, neváhejte pokračovat sem.

Welcome sweetie~

Nudíte se hodně?

Rin + len dance by chuuCamiiPojďte mě zaspamovat! :3Rin + len dance by chuuCamii

Nejhorší učitelka, co jsem kdy měla "čest" potkat

15. ledna 2015 v 18:56 | Renyu |  Názory etc
Každý jsme měli za svůj život možnost potkat spousty učitelů, to ano. Někdo víc, někdo míň, já bych řekla, že přestože pořád do školy chodím, a ještě pár let budu se jistě řadím do skupiny "víc" (už zase vytahuju těch pět fyzikářů za rok, pfff), každopádně, každý by mohl jednoho z nich jistě nazvat jako toho "nejhoršího".
Někdo bude mít výběr těžší, někdo lehčí.
Já mám v tomhle jasno.

Možná čekáte učitelku, co vám nedá pokoj, extrémně přísnou, a šílenou.
Možná naopak někoho, kdo tam spí.
Možná vyklepanou osůbku, co neví jak se jmenuje.
Pravděpodobně si představujete něco podobného tomu, co jste zažili vy.
Abych pravdu řekla, nevím do jaké skupiny ze všemožných učitelských skupin bych právě tento exemplář zařadila. Ona byla směsí všeho možného.
Ale abych vás trochu vmísila do děje - byla to učitelka matematiky a fyziky. A přišla po pravděpodobně nejlepším matikáři a fyzikáři v jednom, kterého jsem kdy měla. Možná právě to dělalo takový kontrast.
Nejsem člověk, co by ostatní odsoudil hned, jen podle vzhledu. A pokud jsem, tak se snažím, aby to tak nebylo. Je to hnusné.
Když vešla do třídy, působila, možná i vcelku mile. Začala si s námi povídat. Říkala, proč je učitelka matiky, co je podle ní nejlepší na jejím předmětu, zkrátka normální představení a působila, jako vcelku milá stařenka. Bylo to v šestce, mně bylo jedenáct a proto se nesmíte divit, že stejně jako moje spolužáky mně nadchla její nabídka, že nebudou domácí úkoly, a slova "matematika je dril a fyzika o počítání" jsem přeslechla a jejich význam jsem pochopila až později.
(jen tak pro zajímavost, její předchůdce v matematice viděl možnost vyjádřit se čísly a ve fyzice nádhernou přírodní vědu, no, co zní líp?).
Jedním z dalších charakteristických znaků, kterého jsme si začali všímat byl ehm...zápach, neoholené podpaží a další podobné věci, které sice pravda, matematiku nenaučí, ale děcka tohoto věku si jich všimnou rychle a srandu si z nich budou dělat kolikrát i do dospělosti. Každopádně jsem se jí snažila nechávat šanci. Třeba vážně naučí.
Po týdnu a půl co na naši školu přišla, byly třídní schůzky. Přestože pan učitel, kterého jsme měli před ní mi odhadoval i jedničku, ona prohlásila dva až tři. Nepsali jsme žádnou čtvrtletku, nevyrušovala jsem atd. Možná jen jeden nebo dva minitesty. Natolik jsem je ale zvorat nemohla. A nebyla jsem jediná. V tuchvíli mi začalo už něco vrtat hlavou.
Pak přišel zlom. Zlom, kdy mi došlo, že mi začíná vadit. A to bylo tehdy, když bylo kamarádce zle, a ona to jen mávnutím ruky a následným seřváním kamarádky obešla.
Po pár dalších týdnech začínala vadit více lidem. Neprobírali jsme nic jiného než trojúhelník, úkoly sice nebyly, ale nám docházelo, že se nic nenaučíme, a v hodinách fyziky jsme si nejednou všimli, že příklady opravila špatně (tam jsme zase nebrali nic jiného než převody jednotek). Protože se u nás proti spoustě učitelům pořádaly různé akce, napadlo nás i proti ní nějak protestovat. Ta si toho samozřejmě všimla a proto nebylo překvapení, že ze čtvrtletní práce dostala jen jedna spolužačka dvojku, přestože v matematice byla vždy průměrná a pár lidí, kterým matematika vždy šla měli hrší známky. Pochybuji že se to nedařilo jim všem, zvláště proto, že právě ta spolužačka jediná neprotestovala.
Mnohdy se stalo že lidé se stejným počtem boodů měli jinou známku. Když někdo něco řekl, naštval ji ještě víc.
Vysvědčení taky vypadalo jinak než slíbila, u vcelku početné části třídy.
Přišel říjen sedmičky a my stále byli na trojúhelníku a převodech. Nic jiného.
Taky měla jakýsi čárkovací systém, který jsem nikdy nepochopila. Po některých lidech se desetkrát za hodinu ozvalo "máš čárku" a potom měli dvě. U někoho se to řeklo jednou a měl jich pět. Zvláštní.
V tu chvíli se ale objevovala vcelku zlá situace. Ano, ona nás vůbec ale absolutně vůbec učit neměla. Jenže my začali být hnusní (což se od dětí dá očekávat, nemohli jsme dělat nic moc víc než protestovat o hodinách a sepisovat petice, které se stejně neschválily), což ji naštvalo, tak i ona začala být méně a méně spravedlivá.
Ptáte se jak to s ní dopadlo?
Záhadně zmizela.
Prý nemoc. Ale moc dobře se ví, že to tak nebylo.
A jaká je vaše nejhorší učitelka/učitel, co jste kdy měli?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 25. ledna 2015 v 14:16 | Reagovat

Nom, celkem drsný... jako já měla nejhorší učitelku asi na hudebku a tělocvik v šesté třídě. Hudebku proto, že si ta baba velmi potrpěla na vychvalování svého ega a taky zálibu v notách a všech těch serepetiček okolo. Což jako pro člověka hudebně nenadaného (nebo lépe řečeno, nehrající na žádný hudební nástroj) byl v celku problém. Tak jako tak jsem se ale na to pilně dřela abych z hudebky neměla dvojku, jednou mi ze zkoušení dala čtverku jenom proto, že "mě neslyšela", no skoro jsem se tenkrát rozbrečela, dneska bych to hodila za hlavu a v duchu ji poslala tam kam slunce nesvítí.
Horší to ale bylo s tělocvikářkou. Řvala na mně kvůli pořadovému cvičení a taky že nic nevydržím. Jednou jsem se zranila při běhu (narazila jsem hlavou na kovovou tyč, no ano, jsem šikovná od přírody :D) a ona mě tam nechala chvilku ležet a pak si mě celý den nevšímala, nešla jsem s tím nikam na ošetření a celý vyučování jsem seděla s tvrdě modrým monoklem až si mě ve školní jídelně zavolala kuchařka a podívala se na to, nakonec se volalo domů. Otřes mozku jsem neměla, ale i tak, mohla jsem si taky to oko poškodit. Tělocvikářka mi ještě řekla, že až druhý den přijdu do školy, měla bych si to oko přemalovat make-upem abych tak neděsila lidi. Super... nakonec ji asi vyhodili a na tělák už od té doby mám jenom chlapy a je to docela fajn.
Učitelé bývají občas nespravedliví, to je pravda, ale když jde o zdraví, je to jiná :/

2 Renyu Renyu | E-mail | Web | 25. ledna 2015 v 14:48 | Reagovat

[1]: To s tím make upem to je děs....u nás byla pak ještě jedna angličtinářka, taky s egem jak prase, co vůbec anglicky neuměla "Please open to the ventilačka" a když jí někdo řekl, že to není úplně dobře, začala řvát jak...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama