Tenhle blog už je nějakej pátek neaktivní. Ale mám novej. Jestli se vám teda líbí, jak psalo moje mladší já, neváhejte pokračovat sem.

Welcome sweetie~

Nudíte se hodně?

Rin + len dance by chuuCamiiPojďte mě zaspamovat! :3Rin + len dance by chuuCamii

IB Game recenze >w< (+ download)

4. ledna 2015 v 17:20 | Renyu |  Rady, Tipy :D
Na to, jak obvykle hry nehraju, málokdy se do nich vžiju a jediné co jsem do teď vážně hrála bylo asi tak The Sims, mě IB neskutečně překvapilo a chytlo.
Takže přináším pokus o recenzi na tuhle hru ^^

Děj hry
Hra začíná vcelku normálně - devítiletá IB (tak se jmenuje a zatím jsem snad nepotkala nikoho, kdo by si byl 100% jistý jak se to čte) jde s rodiči do galerie slavného umělce, a zatímco rodiče ještě něco vyřizují u recepce, Ib se jde porozhlédnout po galerii.
Na jeden obraz se opravdu zakouká, když vypadne proud, a začnou se dít děsivé věci, jako třeba ovoce, které spadne z jednoho obrazu, nebo někdo, kdo začne ťukat na okno. Když zajde k moři, namalovanému na zemi, dostane se do děsivé galerie.
Tam se jí nejedna věc snaží zabít (jak to ve hrách bývá, že ano) a cíl hry je ji dostat zpátky k rodičům.
Postavy
Pravděpodobně nejpropracovanější článek hry. Na své cestě po galerii potkává Ib nejprve Garryho, což je takový sympatický strašpytel, ale - jak se ukáže ke konci hry velice obětavý. A taky Marry, ta se zdá být strášně roztomiloučká, hodňoučká ale to opravdu není, meh.
Hra jako taková
Řadí se mezi hororové a logické hry. Není to sice nic, kvůli čemu byste už neusli, ale leknete se, to ano :D
A logická určitě je. Pamatuji si, že na hooodně věci jsem jen tak přijít nemohla.
A než se člověk dostane ke správnému konci, tak si to musí projet několikrát.
Mezi takové speciality hry patří například přirovnání života k růži (proto je na tolika obrázcích růže), což se opravdu dá považovat za velmi originální. Nebo to, že se občas místo nějakého slova objeví tři otazníčky, protože přece jenom - Ib je devět a nerozumí všemu.

Grafika hry
To je snad jediné, co se tu dá vytknout. Všechny ty nádherně barevné obrázky co sem házím jsou fanarty, grafika hry je ve skutečnosti taková ta pixelovitá, ale i na to se dá zvyknout.
Hudba
Tady se naopak chválit zase dá, hudba je snad všude taková jaká má být, sedí mi. Jak se dá čekat, je většinou panická, smutná nebo děsivá. Nejvíc se mi líbí hudba u částí kdy mluví Garry >w<
A musím ocenit, že tu chůze nevydává nějaké šílené zvuky jako u Yume Nikki, což jsem odložila jen kvůli "čvachtání" :D
Download
Takže, jak asi někomu došlo, hru hodnotím velmi pozitivně a TADY si ji můžete stáhnout.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama