Tenhle blog už je nějakej pátek neaktivní. Ale mám novej. Jestli se vám teda líbí, jak psalo moje mladší já, neváhejte pokračovat sem.

Welcome sweetie~

Nudíte se hodně?

Rin + len dance by chuuCamiiPojďte mě zaspamovat! :3Rin + len dance by chuuCamii

DĚTI, BLBOVIDEA A RVAČKY NA YOUTUBE

1. ledna 2015 v 20:26 | Renyu |  Projekt!
Takže zdravím všech těch pár lidí co možná i čte tento článek :D
Než začnu s projektem, jako takovým, rozhodla jsem se, že si vytvořím představu. Představu o sociálních sítích, očima trošku pozornějšího pozorovatele.
Proč? Protože asi každý denně slyšíme názory jiných, co viděli možná tak Hledám kluka z autobusu a tři minecraft děti a hned tvrdí, jak je všechno na nic.
A abych byla upřímná, moc jsem se v tom nikdy neorientovala, protože jsem na Youtube sledovala co mě baví, na asku stalkovala lidi co stalkovat chci, na facebooku házela "lajky" na to co se mi líbí, a neřešila jsem ty věci, nad kterými si člověk láme vlasy.
Tak jsem se rozhodla, že se podívám na co největší škálu těch ne úplně známých, a ne úplně dobrých videí.
Za poslední tři dny, kdy jsem si s tím dala doopravdy práci jsem jich zhlédla přes 250, což za tak krátkou dobu není špatné, a myslím tedy, že mám jistou kvalifikaci o tom mluvit s nějakým názorem pozorovatele.
Upřímně, je to pro silné povahy.
Ano, již na začátku jsem zmínila jedno z nejslavnějších českých "blbovideí" tohoto roku. Pravděpodobně všech těch pár lidí co tohle čte ví, o co se jedná. Jestli si myslíte, že je to video zcela ojedinělé, originální, a že nikdo nic takového předtím neudělal, tak chci říct, že NE.
Prostě NE.
Je to naprosto tuctové video, úplně stejné kvality jako předtím natočilo X lidí.
Jediné, co "Hledám kluka z autobusu" ozvláštnilo, bylo pravděpodobně to, že se něco hledalo. A pak už jen sdílení.
Našla jsem opravdu dost videí natáčených ze stejného úhlu, kde devítiletý kluk řval na mladší sestru, že si nebude hrát, protože natáčí, videí aĺa 10 faktů o mě, aneb vyzvoním-vám-úplně-všechno-podle-čeho-mě-najdete-a-je-mi-skoro-osm, potom není problémem nalézt nahé jedenáctileté slečny, někoho kdo říká jak už nebude točit trapná videa a točí to ve spodním prádle, potom spousty rvaček (což je snad to, co mi vadí nejvíce), malé děti útočící na starší protože chtějí cigaretu, kluky řvoucí na starou paní projíždějící kolem "ty p*čo", lidi co hází po ostatních exkrementy, LPS videa, videa kde někdo píchá klackem (prosím, neberte to perverzně) do slimáků jen tak ze srandy, lidi co se natáčí při zvracení...
Je toho sspousta.
Ne, opravdu. Těch blbovideí je neskutečně moc.
A proč vlastně tohle všechno píšu?
Není to jen proto, že bych chtěla říct "hej, byl to můj promrhaný čas, tak musím něco napsat!"
Protože i tohle je svým způsoběm mrhání času. Ale proč bych to tedy psala?
Je mi to líto.
Hlavně těch dětí, co se snaží.
Víte, ono sice je spousty videí, kde prostě jenom nějaká holka sedí, zpívá, dloube se v nose, pak za ní projde děda, zeptá se jí jestli bude ještě jíst oběd a ona se zasměje jaká je kráva.
Je mi vlastně líto i těchto lidí. Protože umožňují lidem tohle vidět.
Ale jak jsem řekla, jsou tu děti co se snaží.
Když jsem jako menší, ve svých devíti letech dostala první mobil co uměl fotit a natáčet, jedním z mých největších koníčků se stalo natáčení vlastních příběhů, kde jsem používala hračky jako loutky, vyráběla si kulisy, natáčela to pracně tak, aby tam nebyly vidět moje tlapky, a snažila se vytvořit svůj film/seriál celým srdíčkem a nesnášela, když mi došla paměť, nebo tam ta ruka byla.
Myslela jsem si, jaká je škoda, že svůj výtvor nemůžu ukázat světu. Považovala jsem ho za ten nejlepší na světě, myslela si, jaký by měl úspěch.
Samozřejmě, že nyní jsem ráda, že jsem takovou možnost neměla. A to je jediný rozdíl mezi mnou a dětmi co točí videa teď.
Jen to, že tu možnost mají a už se na to může podívat kdokoliv.
K jedinému z těch 250 videí jsem nepřidala žádný "hejt" ani negativní komentář, u asi dvou, co mě pobavily, jsem dala like, ale to je vše.
Zato jsem viděla spousty komentářů, kde se dotyčnému nadávalo. Protože můj rádoby výzkum nekončí jen u videa.
Víc než to video mě štvaly ty komentáře.
Ano. Když je někomu devět, asi by neměl co dělat na internetu.
Ale proč to rovnou hejtovat, když je vidět, že se snaží? Pokud tomu budete psát hejty, nedivte se, že všude hejtují malé děti.
Pokud napíšete, ať počká, nepočká, protože je to člověk, a hlavně dítě.
Nejlepší je nepsat nic, s nulovým ohlasem přestane.
Co se týče těch, které se nesnaží a opravdu se jedná o zapnutí kamery říct "blé" a vypnutí kamery, tak tam můžete psát co chcete. Udělá to znova.
U zbytku...to už je vysloveně kategorie blbovideí. To co je na nich je blbina a vyvolávají ohlas blbých komentářů. Často nejsou ani točená dětmi.
Každopádně...takové poselství pro tento článek by mohlo být, abyste si vždy promysleli, co kam hážete, i když to stejně nemá cenu sem psát, protože jste to už jistojistě slyšeli.
S pozdravem příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Viallen Viallen | Web | 4. ledna 2015 v 16:58 | Reagovat

Veľmi pekný článok. Inteligentný názor a naozaj sa to veľmi dobre číta. Ani ja som Youtube nikdy veľmi neriešila. Ako malá som sledovala Lets playe- ešte skôr než okolo toho bol veľký bum a začalo to byť populárne. Videá, aké spomínaš ma nezaujímajú, nesledujem to a nepodporujem to. Nevidím ani dôvod písať hejty. Vždy sa riadim pravidlom, že najprv hľadám to dobré, a ak je čo zlepšovať, dá sa to napísať normálne a slušne. Ak sa mi niečo nepáči, prečo to mám sledovať? Alebo nadávať niekomu, že sa mi netrafil do vkusu?

2 Ty.víš.kdo. Ty.víš.kdo. | 5. ledna 2015 v 14:02 | Reagovat

Sice jsem asi polovinu četla (a viděla, hodnotila, lámala si hlavu, smála se tak, až moje hlava nabrala odstín rajčatového protlaku, zbledla zděšením), ale znovu musím souhlasit.
Když má dítě možnost se pochlubit- čímkoliv (ať už se jedná o hračku, tričko, vypadlý zub, holub z nosu nebo rádoby vtipné video), tak to udělá. Protože to je jenom dítě. Neuvědomí si, že lidé jsou rozdílných názorů, a že někomu jeho fialový prasátko Littlest Pet Shop (nekamenujte mě, jestli se nevyráběj fialový prasátka, nehádám se, nejsem odborník ani specialista) když padá ze vzduchu na stůl vedle počmáraných papírů, kterým dítě říká "duha", někomu zkrátka úžasné připadat nebude.
Jenže ani my si neuvědomujeme, že dítě si to neuvědomuje. A když celý svět žije v neuvědomění. nelze se divit, že je takový, jaký je...

3 renyus renyus | 5. ledna 2015 v 18:07 | Reagovat

[1]: Děkuju moc ^^
Ano, hejty jsou naprosto zbytečné a zlé, v 99 případech ze sta.
[2]: Přesně něco takového bych od tebe čekala. Jenže kolik lidí je schopných si to uvědomit?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama