Tenhle blog už je nějakej pátek neaktivní. Ale mám novej. Jestli se vám teda líbí, jak psalo moje mladší já, neváhejte pokračovat sem.

Welcome sweetie~

Nudíte se hodně?

Rin + len dance by chuuCamiiPojďte mě zaspamovat! :3Rin + len dance by chuuCamii

Proč mi vadí SWAG

22. listopadu 2014 v 12:03 | Renyu |  Názory etc
Takže, budu psát o tématu, které je v poslední době řešené, a abych nepsala jen o tom, jak jsou swageři hrozní, tak píšu tento článek.


Jak vzniklo tohle slovo?
Připadá mi, že ti, co to slovo používají ani neví co vlastně znamená a vlastně, je to trošku záhadou všem Je dost teorií o tom, že je to zkratka, například jako Sweat Wet Alcoholic Girls, She Wants A Gentleman nebo Secretly We Are Gays.
Taky se říká, že jakási americká parta chtěla být víc než cool, protože být cool je už zkrátka moc mainstream. Ty jsi cool, já jsem cool, chce to přece něco víc, ne? A tak nějak vymysleli "swag".
Ať to ale mělo být cokoliv, mělo to mít jakýsi zázračný význam "mít styl". Jo, to nezní špatně. Každý má právo na styl. Ale většina lidí, schovávajících se pod SWAG vypadá jako přes kopírku.

Oblečení - holky
Holky co jdou ve stylu swag nosí hodně legíny všemožých vzorů nebo někdy až extrémně roztrhané džíny, trička s výstřihem u pupíku. Všechna jejich tílka a trička mají nápisy různé úrovně otravnosti a hlouposti, vždy anglicky, a často anglicky ne úplně správně. Na krku mají knírky, nebo další nápisy (OMG, LOL, WTF), boty jsou povětšinou značkové "kecky", výjímečně boty na extrémním podpatku. Hlavu zdobí kepky nebo ty "zimní" čepičky, i když je venku 30°, opět často chytře popsané. Někdy jako doplněk přichází nerd brýle a náramky v neonových barvách. Často je člověk vidí, jak špulí pusinku a dělají "selfíí".
Oblečení - kluci
Kluci nosí obvykle buď džíny s nízkým sedem (až po kolena klidně) nebo tepláky. I oni nosí mikiny s nápisy, nerd brýle značkové kecky a kepku na hlavě. A i kluci se rádi fotí, tady už ne s vyšpulenou pusinkou, spíše ukazují svoje "břišáky".

Další výplody SWAGu
Se swagem samozřejmě přišly i další skvělé vynálezy.
Longboard/pennyboard

To je něco jako swaggerská verze skateboardu, jen je to větší a víc swag. Většinou, když s tím člověk někoho vidí, tak na tom daná osoba nejede, jen to drží a všichni se dívají, jak je cool swag, kdyžto má. Jakmile už někdo jede, zpravidla po rovince, lidi se na něj dívají buď jako na boha, nebo řvou "spadni, spadni". Pokud někdo vytáhne starý skateboard, bývá za trapáka.

YOLO
Tohle je pro změnu zkratka "You Only Live Once" jako "žiješ jen jednou". Ano, myšlenka je to opět pěkná, ale myslím, že takové "memento mori" zní daleko líp. A samozřejmě, protože je to v rukách SWAGu, tak z toho udělali výmluvu pro své činy. Fotka s alkoholem - yolo, fotka s drogama - yolo. Až budete na trosky, hodíte taky fotku a napíšete yolo?

Just Girly Things a podobné obrázky
Just Girly Thigs jsou takové ty obrázky kde je nějaká fotka a k ní napsán text jako "objímání nejlepší kamarádky" a mají znamenat něco, jako uvědomění si úžasných pocitů, které zažíváte, když děláte ty věci. (y)

"Pytle"
Další výmysl je, že se místo tašky do školy bude nosit takový ten pytel, v kterém jsme všichni nosili tělocvik ve druhé třídě. To je totiž SWAG.

Shrnutí
Ano, jsem jedna z mnoha, co SWAGem opovrhuje. Pamatuji si na svou starou třídu. Tam to ovládlo několik lidí vážně tak, jak se všude píše. Kluci říkali, jak nesnáší JB ale vypadali úplně stejně, všichni kouřili, pili, a hulili. Často nějaká holka řekla kdo s ní chce spát a že ona neví, jestli má spát s tím nebo tím, že jí je dvanáct a tak nemůže přece jít za oběma. Známky ve škole byly kolem čtyřek až pětek, většina z nich nechodila na žádný kroužek, či sport, a ne z důvodu málo času, ale proto, že jediné jejich zájmy byly chodit se svými kamarády ven, kouřit, a fotit selfie, jak kouří, jak jsou v popelnici, jak dělají nejrůznější hovadiny a hodit na to tag "swag".
Ano, možná jsem k swaggerům moc kritická. Všichni na ně mají narážky a všichni (jako v každé skupině) nemusí být stejní. Znám i pár lidí, co se sice oblíkají dle tohoto stylu, ale mozek mají v pořádku a bavit se s nimi dá. Ale ti se často swaggery ani nenazývají.
Takže to byl můj názor, napiště mi do komentářů, jaký je ten váš a mějte ^^
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama