Tenhle blog už je nějakej pátek neaktivní. Ale mám novej. Jestli se vám teda líbí, jak psalo moje mladší já, neváhejte pokračovat sem.

Welcome sweetie~

Nudíte se hodně?

Rin + len dance by chuuCamiiPojďte mě zaspamovat! :3Rin + len dance by chuuCamii

Ještě jednou...prosím..!

22. listopadu 2014 v 14:25 | Renyu |  Téma týdne
Klečela přede mnou na kolenou. Byla troska. Na hlavě se jí drželo posledních pár vlasů, oči měla podlité krví, jejích posledních pár zubů bylo žlutých, a bylo na ní vidět, že se již dlouho nemyla. Brečela. Nevěděla jsem, co mám dělat.
Upozornění: Vše je jen fikce

Vzpomínám na ty školní dny, kdy jsem já a mých pár kamarádů byli jedna parta. Možná že jsem neměla moc kamarádů, ale měla jsem opravdové kamarády. Drželi jsme při sobě za každých okolností, pomáhali si. Ve třídě mimo nás byla spousta nejrůznějších lidí, od chytrých po ty méně chytré. Byli ve skupinkách, skupinkovali, a skupinky se nesnášely navzájem.
A pak tam byla ona.
Přelétavec.
Byla u nás, a pak u nich. Přelétavec na ni vážně seděl - šlo jí o to si užívat, o nic se nestarat, mít vítr ve vlasech. Její vlasy byly husté a dlouhé, kde kdo jí je záviděl. Obličej jí zdobily jasné a modré oči. Byla dost marnivá, mezi její noční můry patřilo, že její vlasy chytnou fialové tóny.
Jenže to samozřejmě nemohlo zabránit tomu, že skupinky, které se neměly rády, začínaly mít vztek. Přelétá si k těm, co nesnáším a potom zase k nám. Všechny to už přestávalo bavit. Kdy se vlastně někdy usadí?
A tak šla do jednočlenné části třídy. Ten, ke komu šla kašlal na všechno. Dělal, že má tisíce zájmů a tisíce přátel, ale neměl ani jedno, a hlavně- neměl svědomí.
Naše skupina ji varovala a nechali jsme jí otevřené dveře. Když jí vycházely pětky, říkali jsme jí "pojď k nám, pomůžeme ti". Nešla. Milovala svoji novou skupinu, přestože za to, že tam je musela dávat vysoukou daň. Získala si nenávist rodiny, nás, učitelů, získala si drogovou závislost, získala si vyhození ze školy.
Bylo jí to jedno. Ještě párkrát jsme ji potkali a ptali se jí jestli nechce pomoct, ale jen nás sprostě seřvala.
Teď je celá naše parta poměrně vysoko, minimálně výš než ona, a víceméně i výš než jiní ve třídě, což jsem zjistila dnes, na třídním srazu.
Teď jsem ji viděla před sebou. Z její krásy už moc nezbylo, všechno zničily drogy, alkohol a cigarety. Natahovala ke mně ruku
"Prosím....dej..mi ...ještě....jednu šanci" zalykala se.
"Ještě....je-dnou se nade...mnou sli-tuj.."
"Ještě jednou...prosím...!"
----------------------------------------------------------
A teď se ptám, kdyby byla před vámi, co byste dělali? Slitovali byste se, přestože jste jí pomoc nabízeli celou dobu, nebo byste se zachovali se stejným nezájmem jako ona?~
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 22. listopadu 2014 v 17:44 | Reagovat

Velice dobře napsaný článek, píšeš nádherně. Také jsem neměla zrovna extrémní množství přátel, přesto jsem onehdy patřila do jedné čtyřčlenné skupinky, z níž dodnes téměř všichni dělají, že mě neznají...a co se týče případu na konci tvého textu...kdybych potkala někoho zuboženého v naprosto devastujícím stavu a několikrát bych mu nabízela svoji pomoc - možná to zní krutě, ale šla bych od takového člověka pryč. Jestliže je pod vlivem návykových látek, těžko takový člověk může po stém odmítnutí přijmout opakovanou pomoc, kterou celou dobu odstrkával.

2 renyus renyus | 22. listopadu 2014 v 18:49 | Reagovat

[1]: Děkuji, hrozně mě to potěšilo ^^

3 Angel Angel | Web | 22. listopadu 2014 v 20:07 | Reagovat

Velmi zajímavý a hezky napsaný článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama